Ogłoszenia

VI Niedziela zwykła – 11 lutego 2018 r.

 

 1. Do 14 lutego trwa Tydzień Modlitw o trzeźwość narodu. Postarajmy się o abstynencję od alkoholu w tym czasie i w całym rozpoczynającym się Wielkim Poście.

 1. W środę rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Msze św. w tym dniu o 9.00 i 17.00 w Gnojnie, w Starym Bublu o godz. 15:30. Na każdej mszy posypaniu głów popiołem. W środę każdego katolika obowiązuje post.

 1. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek o godz. 17.00, później msza. Gorzkie Żale w niedziele po mszy św. o godz. 12.00.

 1. Rekolekcje w naszej parafii tradycyjnie przed 4 niedzielą Wielkiego Postu (9, 10 i 11 marca).

 1. Przypominam, że na nasze prace można przekazać 1% podatku. Zachęcam wszystkich, którzy rozliczają się z Urzędem Skarbowym. W przyszłą niedzielę na plebanii – będzie pomoc, aby to uczynić – od godz. 14.00 zapraszam chętnych.

 1. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i kaplicy.

 1. Zapraszam do czytania prasy katolickiej – Niedzieli.

 1. Wszystkich jubilatów i czczących swoich patronów w nadchodzącym tygodniu oraz dobrodziejów naszej parafii polećmy wstawiennictwu Maryi.

V Niedziela zwykła – 4 lutego 2018 r.

 

 1. W przyszłą niedzielę wspomnienie MB z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. Pamiętajmy o tej intencji podczas naszych modlitw i uczestnictwie we mszach św.

 1. W przyszłą niedzielę w kościele modlitwa wypominkowa za zmarłych z Borsuk.

 1. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i kaplicy.

 1. Zapraszam do czytania prasy katolickiej – Niedzieli.

 1. Policja zwraca się z prośbą o przypomnienie, aby rowerzyści i piesi poruszali się po drogach w kamizelkach odblaskowych. Dla nas katolików, wierzących – to spełnianie przykazania – Nie zabijaj – czyli szanuj życie i zdrowie swoje i innych.

 2. Wszystkich jubilatów i czczących swoich patronów w nadchodzącym tygodniu oraz dobrodziejów naszej parafii polećmy wstawiennictwu Maryi…