Apel o odpowiedzialność na cmentarzu parafialnym

Z przykrością zauważamy, że segregacja śmieci na cmentarzu dla wielu osób jest problemem.

W pojemniku przeznaczonym na szkło, można było znaleźć: plastik i metal! W miejscu na odpady biodegradowalne można zobaczyć sztuczne wiązanki, sztuczne kwiaty i doniczki. Czy tak trudno niektórym odwiedzającym groby swoich bliskich zmarłych dokonać odpowiedzialnej segregacji śmieci? Czy tak trudno złożyć śmieci w miejscu do tego przeznaczonym? Ciągle pojawiają się śmieci przy bocznej furtce – jeśli będzie się to powtarzać – zostanie ona na trwale zamknięta!

Przypominamy i informujemy o sposobie segregacji śmieci.
DO POJEMNIKÓW „TWORZYWA SZTUCZNE” wrzucamy TYLKO PLASTIK!!
DO DUŻEGO KONTENERA wrzucamy: sztuczne wiązanki, kwiaty, SZKŁO i pozostałe rzeczy, które nie podlegają biodegradacji.

Przy dużym kontenerze składamy: wieńce naturalne bez sztucznych kwiatów i szarf, kwiaty doniczkowe bez doniczek, kwiaty cięte, trawa, liście, gałęzie BEZ WORKÓW.
W najbliższym czasie zostanie poprawiona tablica informująca o segregacji śmieci.

Apelujemy o odpowiedzialność.
Przypominamy, że koszt wywozu małego pojemnika plastiku (tworzywo sztuczne) to 170,00 zł plus VAT, gdy będzie zanieczyszczony – będzie potraktowany jako zmieszany i jego koszt wzrośnie do 275,00 zł plus VAT.

Koszt wywozu pojemnika ze szkłem – 80,00 zł plus VAT. Niestety przy Waszym zaangażowaniu w segregację to już nie jest możliwe.
Przypominamy, że wywóz śmieci opłacany jest z Waszych ofiar przy pogrzebach, ze zbiórki w Uroczystość Wszystkich Świętych i wpłat od ludzi dobrej woli.

Mamy nadzieję, że obecna segregacja śmieci nie spowoduje dużego wzrostu opłat.
Jeśli nadal będzie brak odpowiedzialności (co będzie skutkowało większymi kosztami wywozu śmieci) – zostaną wprowadzone dodatkowe ofiary na śmieci od każdego grobu.