Uroczystość Wszystkich Świętych

Porządek nabożeństw w Uroczystość Wszystkich Świętych.

8.00 Stary Bubel – Msza Święta za Parafian o bł. Boże dla żyjących i wieczne szczęście dla zmarłych

10.00 Gnojno – Msza Święta za Parafian o bł. Boże dla żyjących i wieczne szczęście dla zmarłych

Po mszy św. przejście na cmentarz. Każdy zatrzymuje się przy swoim grobie. Ksiądz z ministrantami przejdzie w procesji. Po skończonej modlitwie możliwość poświęcenia nowych pomników.

13.00 Gnojno – Msza Święta za Parafian o bł. Boże dla żyjących i wieczne szczęście dla zmarłych

Po każdej mszy świętej zbiórka ofiar do puszek na utrzymanie cmentarza w Gnojnie.

Niech nasza pamięć o zmarłych wyraża się w modlitwie, w ofierze Mszy św., w pamięci w modlitwie wypominkowej Kościoła.

MODLITWA ZA ZMARŁYCH w naszej parafii:

– od 2 do 8 listopada – Msza Święta w intencji zmarłych polecanych w wypominkach, z różańcem na cmentarzu

– w jedną niedzielę miesiąca modlitwa za zmarłych przed  Mszą św. – z danej miejscowości:

Antolin –  grudzień, kwiecień, lipiec,

Borsuki – luty, maj, sierpień

Gnojno – marzec, czerwiec, wrzesień

Bubel Stary – grudzień, kwiecień, lipiec

Karta wypominkowa do pobrania

Porządkując groby naszych bliskich zmarłych, pamiętajmy o porządku na cmentarzu, szczególnie przy segregacji śmieci.

Do dużego kontenera wrzucamy jedynie sztuczne wiązanki! Uschnięte kwiaty, trawę, ziele należy składać obok kontenera. Rozdzielone szkło i plastik wrzucamy do odpowiednich kontenerów.